PL GB RU
TOWARZYSTWO AMICUS - AKTUALNOŚCI
Spotkanie pt. Możliwości i zasady współpracy sektora kreatywnego z przedstawicielami samorządu.

 Szanowni Państwo,

W imieniu Towarzystwa Amicus, Miasta Stołecznego Warszawy, Urzędu Miasta Łodzi oraz Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego, realizatorów projektu Creative Poland pragnę zaprosić na spotkanie pt.

 

Możliwości i zasady współpracy sektora kreatywnego
z przedstawicielami samorządów

   Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku,

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, sala 117

18 czerwca w godzinach: 10.00 - 15.00

 

Przedmiotem spotkania będzie dyskusja na temat potencjału sektora kreatywnego w województwie podlaskim oraz możliwości jego współdziałania z lokalnymi samorządami. Przez „sektor kreatywny” rozumiemy szeroko pojętych twórców oraz przedstawicieli takich branż, jak: design, architektura, rzemiosło artystyczne, grafika, fotografia, muzyka, teatr, kino, poligrafia, moda, gry komputerowe i reklama.

Chcielibyśmy zapoznać  Państwa  z następującymi zagadnieniami:

  • Jak współpracę z samorządami oceniają sami twórcy i artyści? Jakie mają oczekiwania i co mogą zaoferować? - omówienie wniosków z dotychczasowych spotkań  „kreatywnych”     w ramach projektu Creative Poland.
  • Jak potencjalną współpracę widzą przedstawiciele samorządów? Co jest z punktu widzenia samorządów ważne i jaką korzyść odnoszą samorządy współpracując z sektorem kreatywnym?  Co stanowi przeszkodę w nawiązaniu współpracy? - wymiana dotychczasowych doświadczeń.
  • Czy wzajemne współdziałanie może przełożyć się na obopólny rozwój i promocję? – wskazanie wspólnych obszarów „wsparcia i korzyści” .

 

Mając na uwadze warsztatowy charakter spotkania prosimy Państwa o przemyślenie przykładów „dobrych praktyk”: działań, inicjatyw, projektów realizowanych wspólnie z sektorem kreatywnym. Będzie to punktem wyjścia do dyskusji na temat różnych form współpracy, a w efekcie stworzenia planu współpracy sektorów na rzecz promocji regionu i rodzimych twórców i artystów.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału do dnia 14 czerwca br. na adres e-mail: zenka.b@creativepoland.eu.